زنان و جوانان حضور جدی در پیشنهادات موتلفه به اصولگرایان دارند
۱۳۹۴/۱۰/۲۴ ۱۳:۴۷:۱۸
زنان و جوانان حضور جدی در پیشنهادات موتلفه به اصولگرایان دارند زنان و جوانان حضور جدی در پیشنهادات موتلفه به اصولگرایان دارند ما در شورای شهر مان هم جوانان حضور داشتند. موتلفه یک حزب پیر نیست تعدادی از جوانان در شورای مرکزی موئتلفه حضور دارند. شورای مرکزی ما حاصل پیوند سه نسل موئتلفه است اصولا معتقدم اگر در حزبی افراد با تجربه در کنار نیروی کارآمد جوان جوان حضور نداشته باشد ناکارآمد خواهد بود این تفکر حاصل سال ها کار تشکیلاتی ماست. ما استقراض جوان نمی کنیم، شعار دروغی حمایت از جوان نمی دهیم، بلکه نیروهای خود ر تربیت می کنیم تا فعالیت سیاسی و اجرایی داشته باشند. در لیست پیشنهادی موتلفه زنان و جوانان حضور جدی خواهند داشت.

در این دور به من و آقای نبی حبیبی تکلیف شد تا در انتخابات شرکت کنیم. این دور موتلفه با قدرت وارد انتخابات می شود.

 

بادامچیان می گوید موتلفه ترکیبی از سه نسل است و این تحلیل که موتلفه حزبی است که اکثریت آن را پیرمردها تشکیل می دهند درست نیست. بادامچیان می گوید:«به من و نبی حبیبی تکلیف شد در انتخابات شرکت کنیم» سیاست و استراتژی موتلفه؛ تلاش برای همگرایی با اصول گرایان است. اعضای موتلفه بعد از انقلاب تلاش کرد تا کارهای جمعی خود را همراه با تمام اعضاء انجام دهد. طبیعی است که ما در ائتلاف اصول گرایان هستیم و لیست مجزا نمی دهیم اگر اصول گرایان بخواهند هر کدام یک لیست مجزا ارائه دهند ما هم لیست موتلفه را ارائه می دهیم. ما اصولا پایبند به ائتلاف هستیم. مشروح گفت و گوی اسدالله بادامچیان با مجلس آنلاین در ذیل آمده است:

 

 

 

آیا موتلفه لیست مشخصی را برای انتخابات مجلس تهران ارائه می دهد؟

 

 

 

سیاست و استراتژی موتلفه؛ تلاش برای همگرایی با اصول گرایان است. اعضای موتلفه بعد از انقلاب تلاش کرد تا کارهای جمعی خود را همراه با تمام اعضاء انجام دهد. طبیعی است که ما در ائتلاف اصول گرایان هستیم و لیست مجزا نمی دهیم اگر اصول گرایان بخواهند هر کدام یک لیست مجزا ارائه دهند ما هم لیست موئتلفه را ارائه می دهیم. ما اصولا پایبند به ائتلاف هستیم.

 

حضور شما، آل اسحاق، نبی حبیبی و.... راه را برای حضور جوانان محدود نکرد؟

 

خیر، به هیچ وجه . ما در شورای شهر مان هم جوانان حضور داشتند. موتلفه یک حزب پیر نیست تعدادی از جوانان در شورای مرکزی موتلفه حضور دارند. شورای مرکزی ما حاصل پیوند سه نسل موتلفه است اصولا معتقدم اگر در حزبی افراد با تجربه در کنار نیروی کارآمد جوان جوان حضور نداشته باشد ناکارآمد خواهد بود این تفکر حاصل سال ها کار تشکیلاتی ماست. ما استقراض جوان نمی کنیم، شعار دروغی حمایت از جوان نمی دهیم، بلکه نیروهای خود ر تربیت می کنیم تا فعالیت سیاسی و اجرایی داشته باشند. در لیست پیشنهادی موتلفه زنان و جوانان حضور جدی خواهند داشت.

 

چطور موتلفه تصمیم گرفت در این انتخابات با قدرت شرکت کند. ظاهرا اکثریت اعضای شورای مرکزی کاندیدای مجلس دهم شدند؟

 

ما در مجلس نهم نامزد شدیم. ما همیشه به تکلیف شرعی خود عمل می کنیم. در این دور هم به من و آقای نبی حبیبی تکلیف شد تا در انتخابات شرکت کنیم. این دور هم موتلفه با قدرت وارد انتخابات می شود.

 

شما در مجلس می خواهید چه کاری انجام دهید؟

 

من بیشتر دلم می خواهد کارهای فرهنگی ام را انجام دهم. اکنون کشور در اقتدار کامل قرار دهد. حضور پوتین در تهران و مذاکرات هسته ای نشان داد که ما در اوج اقتدار هستیم. اما در مجلس بعدی چند کار مهم باید انجام دهیم. کسانی باید به مجلس بروند بد اخلاق و تند رو نباشند. از سوی دیگر باید بگویم افراد عاقل باید به مجلس بروند.

 

 

 

این افراد عاقل به مجلس بروند یعنی چه؟

 

کسانی باید در مجلس دهم حضور داشته باشند که مصالح مملکت را به دعواهای جناحی خود ترجیح بدهند. مثلا اصلاح طلبان فقط شلوغ کاری می کنند من بدون هیچ گونه تعارفی می گویم. در مجلس سوم و ششم فقط شلوغ کاری کردند. پس بنابراین می خواهیم مجلسی تشکیل دهیم که برنامه جامع علمی داشته باشد. بنابراین نیازمند مجلسی هستیم که متخصص تشکیل دهیم.

 

مجلس نهم که اصول گرا است هیچ اشکالی نداشت؟

 

چرا مشکلاتی داشت. اما اگر همین مجلس به اصلاح طلبان بدهیم همه مشکلات ما حل می شود. مسلما خیر؛ اصلا نمی خواهیم دعوای گذشته را زنده کنیم. نامزدهای اصولگرا باید شایستگی‌های علمی، حقوقی و غیره را برای قانونگذاری و طرح خواسته‌های مردمی داشته باشند، دارا بودن پایه‌های رأی نیز از جمله شاخص‌های تعیین مصداق است که در رابطه با این شاخص امکان دارد «صالح رأی آور» به «اصلح بدون رأی» ترجیح داده شود.به عقیده من اکثریت مجلس آینده را اصولگرا یان تشکیل خواهند داد.پیش‌بینی مصداق‌ها از سوی استان‌ها تعیین می‌شوند و مرکز دخالتی در انتخاب این افراد نداشته بلکه به تأیید و حمایت از آن‌ها خواهد پرداخت؛ چنانچه اختلافی در برخی مناطق وجود داشته باشد درصدد حل آن بر خواهیم آمد.