دولت نباید به دنبال مجلس دولت‌فرموده باشد/ مردم معمولا جریان های سیاسی را غافلگیر می‌کنند
۱۳۹۴/۵/18
دولت نباید به دنبال مجلس دولت‌فرموده باشد/ مردم معمولا جریان های سیاسی را غافلگیر می‌کننددولت نباید به دنبال مجلس دولت‌فرموده باشد/ مردم معمولا جریان های سیاسی را غافلگیر می‌کنند رئیس کمیته انتخابات حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدوارم دولت یازدهم نخواهد که مجلس دولت‌فرموده شکل بگیرد. بلکه باید به دنبال مجلس مردم‌فرموده باشد.

 

به گزارش خبرنگار احزاب خبرگزاری فارس، اسدالله بادامچیان رئیس کمیته انتخابات حزب موتلفه اسلامی در نشست خبری این حزب که به مناسب روز خبرنگار در هتل مارلیک برگزار شد با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: ما در سال جاری شاهد دو انتخابات مهم هستیم. همان طور که مستحضرید در انتخابات ها رقابت داخلی در بین جریان‌ها،‌تشکل‌ها و احزاب وجود دارد. در این رقابت ممکن است بعضی که زمینه حضورشان را منفی می‌دانند شرکت نکنند.

وی ادامه داد: در رقابت جای تعارف نیست ممکن است دو برادر در مسابقه ورزشی به دنبال غلبه بر دیگری باشند در همین راستا در انتخابات‌های پیش رو باید رقابت‌ آزاد متناسب با ارزش‌ها شکل بگیرد و هرگونه بداخلاقی، تخریب، عوام فریبی و هزینه‌های نامشروع در این انتخابات جایی ندارد.

نائب رئیس حزب موتلفه اسلامی در ادامه به حضور مردم در انتخاب‌های گذشته اشاره و افزود: معمولا مردم در انتخابات جریان‌های سیاسی را غافلگیر می‌کنند به عنوان مثال در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی با وجود وزارت آقای بشارتی، حجت‌الاسلام ناطق نوری رای نمی‌آورد و در دوران ریاست دولت اصلاحات آقای هاشمی رای نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: در چندین مجلس شورای اسلامی گذشته هر دوره اکثریت با هر طیف و جناحی بود نفی و ضررهایی داشته است. امروز ملت ما باید بررسی کنند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران کدام مجلس برای نظام مفیدتر واقع شده است.

وی در ادامه به مسئولیت اجرایی دولت در خصوص برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: در انتخابات‌های پیش رو دولت تنها مسئولیت اجرایی و برگزاری انتخابات را دارد. قدرت دولت باید در راستای احقاق حقوق ملت باشد و نه احقاق حقوق یک جناح.

بادامچیان ادامه داد: امیدوارم دولت یازدهم نخواهد که مجلس دولت فرموده شکل بگیرد. بلکه باید به دنبال مجلس مردم فرموده باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید مراقبت کند که وظایف خودش را به نحو احسن انجام دهد.

وی در ادامه به کارشکنی‌های مستکبرین و دشمنان ایران در انتخاب‌‌های گذشته اشاره و اذعان داشت: در 37 سال گذشته و انتخابات‌های گوناگون شاهد کارشکنی ، تبلیغات سوء، استراتژی براندازی نظام و خشکاندن ریشه نظام از سوی آمریکا و برخی از کشورهای غربی بودیم. خوشبختانه مردم در تمام انتخابات‌ها تمام نقشه‌های آن‌ها را با شکست روبرو کردند.

بادامچیان در ادامه به اعمال تحریم‌ها از سوی کشورهای غربی و آمریکا اشاره کرد و افزود امروز دولتمردان آمریکایی در جمع اعضای سنا خیلی صریح می‌گویند که مردم ایران تسلیم تحریم‌ها نمی‌شوند و تحریم‌ها به جایی نخواهد رسید.

وی در ادامه به سخنان اوباما در خصوص گزینه های روی میز اشاره کرد و افزود امروز در حالی اوباما سخن از جنگ و گزینه‌های روی میز می‌زند که جان کری وزیر امور خارجه‌اش در کنگره اعلام کرده که کارشناسان معتقدند که ما توانایی جنگ با ایران را نداریم.

نائب رئیس حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: دشمنان نظام همیشه در انتخابات‌های مختلف به دنبال ورود در این عرصه بوده‌اند. به عنوان مثال وقتی که اصلاحات در انتخابات سال 76 به پیروزی رسید آن‌ها فکر می‌کردند که گورباچف به پیروزی رسیده است.

وی ادامه  داد: مسلما امروز آمریکا و انگلیس برای انتخابات در ایران حاضر نمی‌شوند با چهره سازی و استفاده از برخی جریان‌های خود فروخته در انتخابات به دنبال شیطنت هستند. امروز ما باید حواسمان باشد که آب به آسیاب شیطنت آن‌ها نریزیم.

بادامچیان با بیان اینکه با انتخاب نمایندگان قوی و مناسب در مجلس شورای اسلامی باید به دنبال تغییر و تحول عظیم در برخی سیاست‌ها باشیم و اگر امروز دولت نتواند در برخی از مشکلات تحولی ایجاد کند ما باید از طریق مجلس این تغییر و تحول را در برخی از سیاست‌ها ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حزب موتلفه اسلامی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در صدد همکاری با اصولگرایان و ارزشگرایان است و در همین راستا امیدوارم شورای همکاری اصولگرایان هرچه سریعتر تشکیل شود. امروز مردم از درگیری و جناح بازی خشنود نیستند.

رئیس کمیته انتخابات هیات موتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد حزب موتلفه به دنبال آن است که با تعامل،‌گفتگو و مذاکره با جبهه پیروان و تشکل‌های دیگر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به یک وحدت و اجماع نظر دست پیدا کند.