سایر خبرها
مدعیان خردگرایی مراقب رفتار امروز تندروهای اصلاح طلب باشند
اغماض در بررسی صلاحیت قانونی، ضد حق‌الناس است
زنان و جوانان حضور جدی در پیشنهادات موتلفه به اصولگرایان دارند
حق الناس نامزدی غیرصالح
جلسه شورای راهبردی گروه امر به معروف و نهی از منکر حزب موتلفه اسلامی
بادامچیان در مطبوعات
تشکیل جلسه رابطین استان ها در همگرایی
بادامچیان در پاسخ به آنا: رقابت، ماهیت هر انتخاباتی است و انتخابات خبرگان نیز مستثنا نیست
بادامچیان در پاسخ به «خبرگزاری دانشجو»: حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از لیست ائتلاف اصولگرایان به عهده خودشان است
بادامچیان: شورای هماهنگی فراگیر اصولگرایان به‌زودی تشکیل می‌شود
دولت نباید به دنبال مجلس دولت‌فرموده باشد/ مردم معمولا جریان های سیاسی را غافلگیر می‌کنند
بادامچیان: دولتمردان بدانند توافق هسته ای باید در مجلس بررسی شود
مصاحبه اختصاصی رسا با دکتر اسدالله بادامچیان (4) موسوی و رهنورد، شاگردان پیمان بودند؛ افکار پیمان التقاطی است
چه کسی توان حل مشکلات مردم را دارد؟
امام فرمود ملت رئیس جمهور خاطی را به جهنم خواهد فرستاد
دوگانه «انتخابات تونسی» و «اغتشاش» در راه است.
موسوی و کروبی «تحت مراقبت» هستند/ محاکمه شوند به چندبار اعدام محکوم می شوند
۹ دی ماه سنگ محکی برای شناخت انقلابی بودن یا نبودن افراد است
اتهام‌زنی به شورای نگهبان رویه اصلاح‌طلبان است/توصیه‌هایی به هر ۲جناح
پرورش از اولیل کسانی بود که بنی صدر را شناخت/ کسی که دستگیری‌اش کار انقلاب را لنگ گذاشت .
چالش‌های استانی شدن انتخابات
اسیدپاشی در اصفهان
2 همایش پیام آور
اقدام آمریکا علیه گروه تروریستی داعش سیاستی غلط است.
بادامچیان: افراط‌گری مورد قبول اسلام نیست
بتوانیم با غیر اصولگرایان هم وحدت می کنیم
 
عمر خانه احزاب پايان يافته است، مگر آنكه طرحي نو ارائه شود و اصلاحاتي در ضوابط و مقررات صورت بگيرد.
عمر خانه احزاب پايان يافته است، باید طرحی جدید ارائه شود.عمر خانه احزاب پايان يافته است، مگر آنكه طرحي نو ارائه شود و اصلاحاتي در ضوابط و مقررات صورت بگيرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، «اسدالله بادامچيان» عضو شوراي مركزي حزب مؤتلفه در ارتباط با بازگشايي مجدد خانه احزاب و مسائل متعدد پيرامون آن گفت: خانه احزاب يك تشكل پايان يافته است، چراكه در انتخاباتي كه در دوره چهارم انجام شد بحث تقلب پيش آمد و بنابراين احزاب اصولگرا و تعدادي از احزابي كه خودشان را اصولگرا نمي‌دانند نسبت به اين مسئله اعتراض كردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «اسدالله بادامچيان» عضو شوراي مركزي حزب مؤتلفه در ارتباط با بازگشايي مجدد خانه احزاب و مسائل متعدد پيرامون آن گفت: خانه احزاب يك تشكل پايان يافته است، چراكه در انتخاباتي كه در دوره چهارم انجام شد بحث تقلب پيش آمد و بنابراين احزاب اصولگرا و تعدادي از احزابي كه خودشان را اصولگرا نمي‌دانند نسبت به اين مسئله اعتراض كردند.
وي در ادامه افزود: اما اين افرادي كه در آنجا ظاهراً رأي آورده‌اند حاضر به تجديد انتخابات نشدند، در نتيجه افراد معترض با خانه احزاب همراهي نكرده و به همين علت خانه احزاب دچار مشكلات شد، چراكه وقتي مسئله تقلب در ميان باشد كساني كه معتقدند تقلبي شده هرگز و در هيچ موردي زير بار كساني كه با تقلب انتخاب شده‌اند، نخواهند رفت.
اين عضو فعال سياسي بيان كرد: بعد از اين قضايا، همين افرادي كه با تقلب سر كار آمدند، در عين حال ضوابط حقوقي و قانوني را نيز احزاب رعايت نكردند، در نتيجه كميسيون ماده ۱۰ احزاب به آنها تذكر داد اما باز هم اعتنا نداشتند. اين عضو حزب مؤتلفه تصريح كرد: اصلاح‌طلبان مي‌خواهند تنها خودشان سركار باشند؛ بايد پرسيد چرا اسم اصلاح‌طلبي را انتخاب كرده‌اند. آنها مي‌خواهند موقعيت‌ها و مقامات گوناگون را تصاحب كنند، وگرنه‌‌همان عناوين مرسوم جامعه در خط امامت، ولايت و قانون اساسي را دنبال مي‌كردند.
بادامچيان با اشاره به تعطيلي خانه احزاب اظهار داشت: نتيجه نهايي اينگونه شد كه به علت بي‌اعتنايشان و تخلف قانوني، كميسيون احزاب آنها را پايان يافته تلقي كرد و امكاناتي را كه در دوران ما وزارت كشور به خانه احزاب داده بود، گرفت و وسايلشان را به يك جاي ديگر انتقال داد. اين كاري كه وزارت محترم كشور انجام داد قصدش برخورد با يك مجموعه قانوني نبود بلكه معلوم بود اين افراد خلاف قانون عمل مي‌كنند و طبعاً نمي‌توانند از امكانات بيت‌المال كه در اختيار وزارت كشور است، استفاده كنند.
اين عضو فعال سياسي در يك جمع‌بندي كلي از علل تعطيلي خانه احزاب گفت: خانه احزاب به چند دليل پايان يافت؛ اولاً با انتخاباتي كه به عنوان تقلب زير سؤال رفت، در ثاني به دليل آنكه قانون را رعايت نكرده‌اند، دليل سوم به رسميت نشناختن مرجع كميسيون وقت احزاب و وزارت كشور بود و مورد آخر هم به اين علت بود كه احزاب اصولگرا يا احزابي كه اصولگرا نبودند زيربار اين‌دسته افرادي كه سركار آمدند نرفتند و در جلسات شركت نكردند.
وي با اشاره به پيگيري‌هايي كه براي بازگشايي خانه احزاب در زمان دولت نهم صورت گرفت، ابراز داشت: اصلاح‌طلبان از دولت جديد نيز خواستند اين مسئله را دنبال كند و چند جلسه توسط وزارت كشور در اين راستا برگزار شد، اما معترضان صحبت‌هايي مطرح كردند كه حرف‌هاي حقي هم بود. آنها خواستار اين بودند كه نام خانه احزاب تغيير يابد، نام پيشنهادي هرچه مي‌خواهد باشد، ما باشگاه احزاب را پيشنهاد داديم برخي نيز پيشنهاد كانون احزاب را دادند تا تمامي احزاب را وزارت كشور و نه هيئتي كه هم دورانش تمام شده و هم تمديد نشده و مشكلات قانوني زيادي دارد اداره كند.
اين عضو فعال سياسي پيرامون ويژگي‌هاي خانه احزاب گفت: خانه احزاب بايد مجمع عمومي، شوراي مركزي و انتخابات داشته باشد، اين تشكل يعني محل همه احزاب و به گونه‌اي بايد اعتماد تمامي تشكل‌ها را به خود جذب كند، پس بايد طرحي نو درانداخت، اما در ارتباط با رضايت اصلاح‌طلبان اختيار پاي خودشان است.

print

 

 
صفحه اصلی | درباره دکتر | تصاویر | مصاحبه | دیدارها | مقالات | لینکها | نظر سنجی | ارتباط با ما

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر بادامچیان می باشد.
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.